"BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ" DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ.

> 03 Ağustos 2017 Tarih 30143 Sayılı Resmi Gazete'de BİLİRKİŞİLİK YÖNETMELİĞİ Yayımlanmıştır. 

 

BİLİRKİŞİLİK YÖNETMELİĞİ Kapsamında TÜRMOB ve SMMM ODALARI'na BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ Verme Yetkisi Sağlanmıştır.

 

> Bilirkişiliğe Kabul Şartları Arasında "Bilirkişilik Temel Eğitimini Tamamlamış Olmak" Şartı Yer Almaktadır.

 

> Eğitimler, BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ ve YENİLEME EĞİTİMİ Adı Altında Verilecektir.

 

> Eğitimler; Adalet Bakanlığı Denetiminde,TÜRMOB Gözetim ve Kontrolünde TÜRMOB Eğitmenleri TarafındanVerilecektir.

 

> Eğitime Katılanlara “TEMEL EĞİTİM KATILIM BELGESİ” Verilecektir.

 

> Eğitim Ücretli Olacaktır. Eğitim Ücretleri TÜRMOB Tarafından Belirlenecek ve BİLİRKİŞİLİK SAYFASI Üzerinden Duyurulacaktır. 

 

> İlk Eğitim Dönemi Ekim - Kasım 2017'dir. Kesin Eğitim Tarihleri ve Tüm Dönem Tarihleri, BİLİRKİŞİLİK SAYFASI Üzerinden Duyurulacaktır.

 

> Eğitim Yöntemi; Yüz Yüze Eğitimdir.

 

> Eğitim Yeri, Sakarya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Eğitim Salonlarıdır.

 

> Eğitim Süresi, 4 Gündür.

 

> Toplam Ders Saati, 24 Saattir. (Teorik Eğitim 18 Saat, Uygulamalı Eğitim 6 Saat)

 

> Günlük Ders Saati, 6 Saattir.

 

> 1 Ders Süresi, 50 Dakikadır.

 

> TEORİK EĞİTİM KONULARI: Yargılama Hukukunun Genel İlkeleri, Bilirkişilik Mevzuat Hükümleri, Bilirkişinin Taşıması Gereken Nitelikler, Bilirkişinin Yetkileri ve Yükümlülükleri, Bilirkişinin Uyması Gereken Temel Etik İlkeler, İspat Faaliyeti ve Bilirkişi İncelemesinin Usul ve Esasları, Teknik Konu-Hukuki Konu Ayırımına İlişkin Usul ve Esaslar, Rapor Yazım Usul ve Tekniği

 

> UYGULAMALI EĞİTİM KONULARI: UYAP Bilirkişi Bilgi Sisteminin Kullanılması, Bireysel ve ya Heyet Halinde Sistematik Teknikleri Kullanması Geliştirmeyi Sağlayacak Örnek Olaya İlişkin Rapor Düzenleme

 

BİLİRKİŞİLİK YÖNETMELİĞİ'nin "Temel Eğitim" Konulu 30 uncu Maddesinde Verilecek Temel Eğitime Dair Açıklamalar Bulunmaktadır. (Söz Konusu Madde Aşağıda Ayrıca Gösterilmiştir) Diğer Hususlar İçin BİLİRKİŞİLİK YÖNETMELİĞİ'ni İnceleyiniz. 

 

> 1. Grup Eğitimler, 24’er Kişilik Sınıflar Halinde Yapılacaktır. ŞARTLARI UYGUN OLAN MESLEK MENSUPLARIMIZIN ON KAYIT İÇİN bilgi@sakaryasmmmo.org.tr ADRESİMİZE AD SOYAD YAZARAK 27 EYLÜL 2017 ÇARŞAMBA GÜNÜNE KADAR MAİL GÖNDERMESİNİ VEYA 281 82 00-D:112-113 BİLGİ VERİLMESİNİ RİCA EDERİZ.

 

ÖNEMLİ: Başvurular, BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ BAŞVURUSU Sayfası Üzerinden Meslek Mensubu Tarafından Yapılacaktır. Başvuru İşlemi İle Eğitimlerin Takibi ve Yürütülmesi Meslek Mensubunun Sorumluluğundadır.


ÖNEMLİ: Başvuruların Bir An Önce Yapılması; Sürecin Hızlı Yürümesi ve Başvuru Yapacak Tüm Meslek Mensuplarının Süreçten En Hızlı Şekilde Yararlanması Adına Önemlidir. Başvuru Sistemi Açıldıktan Sonra Zaman Kaybetmeden Başvurunuzu Yapmanızı Öneririz.

 

LİNKLER

5 YILLIK MESLEKİ KIDEM KAZANMIŞ MESLEK MENSUPLARI İÇİN BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ HAKKINDA TÜRMOB TARAFINDAN YMM VE SMMM ODALARINA GÖNDERİLEN YAZI

BİLİRKİŞİLİK EĞİTİMLERİ SAYFASI (Sayfa İncelemeye Açıktır.)   

BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ BAŞVURUSU VE EĞİTİM TAKVİMİ (Başvurular Açıldıktan Sonra Başvuru Sayfası Aktif Hale Gelecektir.)

BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ MÜFREDATI

BİLİRKİŞİLİK YENİLEME EĞİTİMİ MÜFREDATI

ARABULUCULUK EĞİTİMLERİ SAYFASI (Sayfa İncelemeye Açıktır.)

TAHKİM EĞİTİMLERİ SAYFASI (Sayfa İncelemeye Açıktır.)

UZLAŞTIRMA EĞİTİMLERİ SAYFASI (Sayfa İncelemeye Açıktır.)