2016/2. DÖNEM STAJ BAŞVURUSU EVRAK LİSTESİ VE BEDELLER (İLK BAŞVURU)

 

 

 

31 Mart 2016
Perşembe

STAJ BAŞVURUSU EVRAK LİSTESİ VE BEDELLER
(İLK BAŞVURU)

SINAV TARİHİ       : 11 Haziran 2016 Cumartesi
BAŞVURULAR     : 01 - 27 Nisan 2016 tarihleri arasında !

İlk kez staj dosyası açtıracak olanlar 27 Nisan Çarşamba gününe kadar evraklarını eksiksiz odaya teslim etmelidirler.

(Staj Başvuruları için Staja Başlama Değerlendirmesi Ankara Üniversitesi tarafından Ankara ve İstanbul’da yapılacaktır.)

HAZIRLANACAK KİŞİSEL EVRAK LİSTESİ

1) 3 Adet fotoğraf ( Staja Başlama Değerlendirmesi Başvuru Formuna yapıştırılacak fotoğraf son 6 ay içinde çekilmiş olup, adayın kolaylıkla tanınmasına yardımcı olacak nitelikte olması gerekmektedir.

2) Kaymakamlıktan Onaylı Nüfus Cüzdanı Örneği veya Noter onaylı kimlik sureti ) (T.C Kimlik numarası nüfus cüzdanı üzerinde yazmıyorsa internet çıktısı getirilecek)

3) İkametgah bilgileri NVİ sorgulama ile eşleşmelidir, aksi halde kayıt işlemlerinde sorun olmaktadır.

4) Noter Onaylı Diploma veya Noter onaylı Geçici Mezuniyet Belgesi

5) Cumhuriyet Savcılığından Resmi Kurum için Adli Sicil Belgesi (Adli Sicil kaydı olanlardan mahkeme kararı fotokopisi) (Adli Sicil Formunu resmi kurum seçeneğini kullanarak e-devletten alabilirsiniz.)

6) Aşağıdaki bedellere ait banka dekontlarının asılları.

 
7) Staj Dosyasının 1.sayfasındaki form ( Staj Başvuru formu eksiksiz doldurulacaktır.)(TÜM BELGE VE EVRAKLARINIZI HAZIRLAYIP ODAYA BAŞVURDUĞUNUZDA ODA TARAFINDAN VERİLECEKTİR.)

8) Staja Başlama Değerlendirmesine Başvurular Web sayfası üzerinden matbu form doldurularak yapılacaktır. Aday Web sayfası üzerinden doldurmuş olduğu sınav başvuru formunun bir örneğini yazıcıdan alarak; fotoğraf yapıştırıldıktan sonra, sınav harcı dekontunu ve Nüfus Cüzdan Fotokopisini ekleyerek Odaya teslim edecektir.


Staja Başlama Değerlendirmesi Başvuru formunu doldurmak için:

https://teosweb.tesmer.org.tr internet adresine girerek matbu formda yer alan bilgiler doğru ve eksiksiz doldurulup onaylandıktan sonra internet çıktısı alınacaktır. Formdaki bilgiler tamamlanıp, onaylandıktan sonra form üzerinde hiçbir değişiklik yapılamayacaktır. Bu nedenle adaylar bilgilerini dikkatlice doldurmaları gerekmektedir.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ


2016/1. Dönemde yapılacak sınavdan itibaren yeni dosya açtırarak başvuru yapacak adaylar yabancı dil sınavından sorumlu olacaklardır.

2016/1. Döneminden önce sınav dosyası açtırmış ve sınav süresi devam edenler yabancı dil sınavından sorumlu olmayacaklardır.
 
Yabancı dilden sorumlu olmadıkları halde yabancı dil sınavını tercih edenler, dosyaları kapanana kadar yabancı dil sınavına katılacaklardır.

Yabancı dilden sınava katılacak adaylar; İngilizce, Almanca veya Fransızca dillerinden birini tercih edeceklerdir. Bu seçtikleri yabancı dil, dosyaları süresince geçerli olacaktır. Değişiklik yapılamayacaktır.
 
STAJ BEDELLERİ:

STAJ DOSYA VE BAŞVURU BEDELİ : 1000.00 TL
T.İş Bankası Dikmen/Ankara Şubesi 487 239
Halkbank Yenişehir / Ankara Şubesi * 16000 140

STAJA BAŞLAMA SINAV BEDELİ : 170.00 TL
T.İş Bankası Dikmen/Ankara Şubesi 487 286

STAJ VE DOSYA BEDELİ (ODAYA) : 300.00 TL


NOT: Başvurular için https://teosweb.tesmer.org.tr

İRTİBAT TELEFONLARI :
SAKARYA SMMM ODASI TESMER ŞUBESİ 0 264 281 82 00 (PBX) DAHİLİ : 114