Sakarya Kariyer ve İstihdam Fuarı 14-15-16 MAYIS 2014

Sakarya Ar-Ge, Girişimcilik ve İnsan Kaynakları Fuarı (SAGİF) düzenlenen törenle açıldı. SAÜ tarafından organize edilen ve işçi ile işverenleri bir araya getiren fuarda 108 stant kuruldu.

 

 Odamızın   katılmış olduğu Sakarya'nın işgücü arz ve talebini eşleştirmek, işçi ve işverenleri bir araya getirerek istihdamı desteklemek amacına yönelik, Sakarya’da ilk defa Sakarya Üniversitesi Esentepe Yerleşkesi Konser Alanı’nda “İş-sizi arıyor” sloganıyla düzenlenen fuarın açılışı yapıldı.

Fuarın açılışı nedeniyle düzenlenen törene, Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas,  Oda Başkanımız Selattin Çakırsoy STK Temsilcileri ve öğretim görevlileri katıldı.

 

16 Mayıs’ta sona erecek fuarla ilgili bilgi veren Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, “Üniversitemizde ilk defa düzenlenen fuarın amacı mezun olan öğrencilerimize iş istihdamı sağlamak. Biz işi bu fuarla öğrencilerimizin ayağına kadar getirdik. Bundan sonra da daha güzel noktalara gideceğiz. Fuar süresince hedefimiz bin kişilik istihdam sağlamak” dedi.

Fuarı gezen   Sakarya  valisi  Mustafa Büyük , SAÜ rektörü Muzaffer   Elmas katılımcılar  öğrenciler,  Oda başkanımız  Selattin Çakırsoy dan  standımız hakkında   iş konusunda bilgi aldı.