Başkanın Mesajı

 

 

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM,

 

BİZLER ÜLKELERİN EKONOMİK, SOSYAL VE KÜLTÜREL KALKINMALARININ ESAS KOŞULUNUN DEMOKRASİ OLDUĞUNU, DEMOKRASİNİN ESAS KOŞULUNUN DA ŞEFFAFLIK VE DENETİM OLDUĞUNU BİLEN MODERN ÇAĞ DANIŞMANLARIYIZ.

 

BİZLER AĞIR SANAYİDEN TARIMA, TURİZMDEN İHRACATA, EKONOMİNİN BÜTÜN SEKTÖRLERİNİ KAYIT ALTINA ALAN MUHASEBE MESLEK MENSUPLARIYIZ.

 

KÜRESEL EKONOMİ VE TÜRKİYE EKONOMİSİNİN MESLEĞİMİZDEN BEKLENTİLERİ GÜN BE GÜN ARTARKEN BU BEKLENTİLERİ KARŞILAYABİLMEK, TARTIŞABİLMEK, GELECEK KUŞAKLARA AKTARABİLMEK HER ZAMAN ÖNCELİKLİ HEDEFLERİMİZDEN BİRİ OLDU.

 

MESLEĞİMİZİN SAYGINLIĞINI VE MESLEK MENSUPLARIMIZIN YETKİNLİĞİNİ HAK ETTİĞİ NOKTALARA TAŞIYABİLMEK İÇİN ELİMİZDEN GELEN AZAMİ GAYRETİ GÖSTERİYORUZ.

 

30 YILA YAKLAŞTIĞIMIZ ÖRGÜTLENME SERÜVENİMİZDE MESLEKİ KAYGILARIMIZ VE SORUMLULUKLARIMIZ DAİMA YOL GÖSTERİCİ OLDU. AYNI ZAMANDA BİR SİVİL TOPLUM KURULUŞU OLMA BİLİNCİNİ DE ISRARLA YANIMIZDA TAŞIDIK.

 

BİZLER YAŞADIĞIMIZ ÜLKENİN ÇAĞDAŞ, ÖZGÜRLÜKÇÜ VE DEMOKRATİK ÜLKELER SEVİYESİNE YÜKSELMESİ YOLUNDA DURMAKSIZIN ÇALIŞAN BÜYÜK BİR MESLEK ÖRGÜTÜ DURUMUNA GELDİK.

 

BU MESLEĞE EMEK VEREN TÜM MESLEKTAŞLAR OLARAK MESLEĞİMİZİ YAPARKEN ÜRETEN, ÇALIŞAN, CANLI VE DİNAMİK BİR TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞIYORUZ.

 

MUHASEBE MESLEĞİNDE KAYIT VE VERGİ BOYUTUNUN AĞIRLIĞI VE ÖNEMİ HİÇBİR ZAMAN AZALMAYACAKTIR.

 

ANCAK KÜRESEL EKONOMİNİN REKABETÇİ KOŞULLARINDA MUHASEBE MESLEĞİNİN KAYIT TUTMA FONKİSOYUNUNDAN, FİNANSAL RAPORLAMA VE DENETİM FONKSİYONUNA HIZLA GEÇİŞ YAPTIĞINI VE DENETİM KAVRAMININ ÖNEMİNİN GÜNDEN GÜNE ARTMAKTA OLDUĞUNU GÖREBİLİYORUZ.

 

BU DEĞİŞİM SÜRECİNDE MESLEK ÖRGÜTÜMÜZE DÜŞEN EN ÖNEMLİ GÖREVİN GEÇMİŞTE OLDUĞU GİBİ GELECEKTE DE MESLEĞİN GELİŞMİNE ÖNCÜLÜK ETMEK VE HAKLARINI KORUYARAK İLERİYE TAŞIMAK OLDUĞUNU BİLİYOR VE BUNU BİLEREK ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ.

 

BU DUYGU VE DÜŞÜNCELERLE SİZ DEĞERLİ MESLEK MENSUPLARIMIZIN VE MUHASEBE CAMİASININ MUHASEBE HAFTASINI EN SAMİMİ DUYGULARIMLA KUTLUYORUM.

 

Ertuğrul KOCACIK

Oda Kurulları Adına

BAŞKAN